top of page

PAR MUMS

LATVIEŠU KULTŪRAS CENTRS ir bezpeļņas labdarības organizācija, kas saglabā, uztur, attīsta un veicina latviešu kultūru Lielbritānijā un pasaulē.


Centra projektus atbalstījusi Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē, Latvijas Republikas Sabiedrības Integrācijas fonds, Pasaules Brīvo latviešu apvienība, National Lottery Community Fund, Daugavas vanagi, Brimingemas pilsētas pašvaldība un privāti atbalstītāji.


Latviešu Kultūras centra darbības pamatvirzieni ir: teātris un teātra aktivitātes, latviešu valodas un literatūras atbalsts, muzikālās un dejas aktivitātes, mākslas aktivitātes, izglītības aktivitātes (dažādiem vecumiem un interešu grupām), sociālās aktivitātes (politikas klubs, viedokļu apmaiņa, aptaujas, konsultācijas, sociālais atbalsts u.c.), latviešu sporta spēļu aktivitātes (novuss, zolīte u.c.), sociālā komunikācija un raidorganizācijas.


Latviešu Kultūras centram sešu gadu laikā ir izdevies izveidot Birmingemas Mazo teātri, Londonas teātri “Trepes”, Birmingemas Latviešu kori, Lielbritānijas Novusa federāciju, Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienību un regulāri atbalstīt citas radošās organizācijas un cilvēkus Lielbritānijā un pasaulē. Tāpat ar regulāriem pasākumiem izdevies aktivizēt Politisko diskusiju kluba un Birmingemas Novusa kluba darbību, iedibināt Birmingemā divas ikgadējas tradīcijas - Dzejas dienu un Starptautisko teātru festivālu, rīkot meistarklases un praktiskās darbnīcas, piedalīties un atbalstīt dažādas citas iniciatīvas un aktivitātes.

Latviešu Kultūras centra direktors ir Ingmārs Čaklais.

Centrs aicina savā paspārnē tautiešus, kas gatavi paši radoši darboties, aktīvi virzīt savas idejas, dibināt, veidot un vadīt procesus. Visus pārējos aicinām lietot, izmantot, baudīt un vērtēt!

bottom of page