top of page
Search
  • latvianculturalcen

Teātru Karnevāls Lielbritānijā “Zum-Zum-Zoom 2020”

Updated: Jan 9, 2021


19.-20. decembrī Latviešu Teātru apvienība Lielbritānijā sadarbībā ar Latviešu Kultūras centru Birmingemā un Birmingemas Mazo teātri rīkoja Teātru Karnevālu Lielbritānijā “Zum-Zum-Zoom 2020”.

Jāteic, ka pasākums sākotnēji tika iecerēts klātienē, taču pasākumu organizātoriem tomēr nācās pārcelt uz tieššaisti Covid 19 pandēmijas laikā noteikto ierobežojumu dēļ. Uz pasākumu klātienē bija pieteikušies vairāk nekā 60 dalībnieki no Lielbritānijas un daži aizjūras viesi no citiem diasporas teātriem. Taču, kad pasākums tika pārcelts uz tiešsaisti, situācija mainījās uz pretējo – pieteicās vairāk aizjūras viesu nekā vietējo teātru pārstāvju.

Līdz ar to tiešsaistes“Karnevālā” savu dalību pieteica aptuveni pussimts dalībnieki no Lielbritānijas un citām valstīm: Bradfordas teātra trupa "Saulespuķe"(Lielbritānija) Teātra studija Saime (Peterborough, Lielbritānija) Birmingemas Mazais teātris (Lielbritānija) Birmingemas Mazā teātra Londonas filiāle (Lielbritānija) Jorkšīras Latviešu Improvizācijas Teātris ''Spogulis” (Lielbritānija); Latviešu-dāņu biedrības amatieru teātris “Pūpols “ (Dānija) Sirsnīgais Briseles latviešu teātris, Brisele (Beļģija) Teātris "Holivudas Koferis” (Losandželosa, ASV) Sanfrancisko Jaunais teātris (Sanfrancisko, ASV) O'LatTe- Oslo Latviešu Teātris (Oslo, Norvēģija)

Īpaši vēlamies uzsvērt, ka starp dalībniekiem bija arī tikki dibinātais Teātris "Holivudas Koferis” (Losandželosa, ASV). Tāpat arī pasākumā individuāli bija pieteikušies teātra interesenti Pēteris Ritums no Skotijas un Vija Dintstmane no Īrijas. Vija pasākuma gaitā nolēma teātri veidot arī Īrijā un padomus smelties no jau pastāvošiem teātriem.

Esam ļoti priecīgi, ka meistarklasēm pievienojas arī mūsu goda viese, aktrise Lelde Vikmane, kas šoreiz pārstāvēja Eiropas Latviešu apvienību, un Sociālā mēdija “Laiva” pārstāvis Uldis Balodis.

Pēc dalībnieku reģistrācijas, klātesot ekspertiem, uzrunas teica Latviešu Kultūras centra vadītājs Ingmārs Čaklais un Latviešu teātru apvienības Lielbritānijā vadītāja Gita Robalde. Pasākumu atklāja Eiropas Latviešu apvienības (ELA) prezidija locekle un kultūras nozares vadītāja Lelde Vikmane. Pasākumu vadīja Ingmārs Čaklais.

Uzrunas teica arī pieaicinātie eksperti: runas pedagoģe, režisore un amatierteātru vadītāja Velga Līce, režisore, improvizācijas teātra un teātra sporta nodarbību vadītāja, Latvijas Amatieru Teātru asociācijas valdes locekle Astra Kacena, režisore un Liepājas teātra aktrise Karīna Tatarinova, video mākslinieks, režisors un filmu studiju lektors Latvijā un Lielbritānijā Asatuurs Keim, Anša Rūtentāla teātra aktieris un skatuves kustības pasniedzējs Vilnis Bīriņš Dramaturgu teātra aktrise un režisore Solvita Stengrēvica - Grāvīte.

Pasākumā notika dalībnieku savstarpējā iepazīšanās un neliela katra kolektīva prezentācija, eskperti pastāstīja par sevi un sniedza ieskatu par savu piedāvājumu šajā pasākumā.

Abas dienas notika meistarklases, kurās dalībnieki sadalījās grupās un katrs eksperts noteiktu laika posmu strādāja ar katru grupu.

Otrajā dienā notika apaļā galda diskusijas par diasporas amatierteātru problēmjautājumiem piedaloties arī ekspertiem. Tika kopīgi meklēti risinājumi, izteikti ierosinājumu diasporas amatierteātru kvalitātes celšanai un intensīvākas saites ar Latviju uzturēšanai, latviešu jauniešu iesaistei pašdarbībā un sadarbības ar Latviju veicināšanā, kā arī citiem jautājumiem.

Pasākuma noslēgumā Latviešu Teātru apvienība Lielbritānijā biedri arī apsprieda savas aktualitātes.

Sestdienas vakarā norisinājas sadraudzības vakars Zoom platformā klausoties koncertu un spēlējot stratēģijas spēles, pamīšus gan jokojot, gan arī pārrunājot pieredzēto meistarklasēs un daloties ar pieredzi savā teātrī.

Pasākuma organizātori sarūpēja unikālu dāvanu ikvienam Karnevāla dalībniekam - jaunāko latviešu lugu krājumu “Cilvēkzvērs”. Izvēloties šo gramātu kā pasākuma suvenīru, mēs atbalstām grāmatas izdevējus biedrību “Dramaturgu Asociācija”, kas šobrīd ir viena no aktīvākajām organizācijām, kas rūpējas par latviešu dramaturģiju.

Pasākums notika projekta “Latviešu diasporas Lielbritānijā teātra kopu un kolektīvu pašorganizācijas stiprināšanas pasākums ar apaļā galda diskusiju un meistarklasi” ietvaros, ko organizēja Latviešu Teātru apvienība Lielbritānijā sadarbībā ar Latviešu Kultūras centru Birmingemā un Birmingemas Mazais teātri. Projektu finansiāli atbalstīja Latviešu Kultūras centrs Birmingemā, Birmingemas Mazais teātris, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Latvijas Republikas vēstniecība Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē.

Neticami, bet svētdien pēc pāsākumu noslēguma ļoti daudziem bija grūti atvadīties un nospiest podziņu “leave meeting”. Lai arī katrs mēs bijām pie sava datora vai telefona, kāds savā mājās, kāds kādu brīdi pat darba vietā, šo divu dienu laikā mēs bijām kļuvuši viens otram tuvi, viens otru iepazinuši un izveidojuši šo neredzamo tiltu viens uz otra sirdi, lai kāptu mūsu kopīgajā teātra kalnā.

Sirsnīgi pateicamies visiem dalībniekiem par pieteikšanos, dalību, izturību un zinātkāri!

Par sajūtām pēc pasākuma jums pastāstīs pasākuma dalībnieki tepat komentāros.


9 views0 comments

Komentáře


bottom of page