top of page
Search
  • latvianculturalcen

Teātra nometne Birmingemā

Updated: Oct 3, 2020

Spītējot apstākļiem un pielāgojoties Covid 19 pandēmijas laikā noteiktajiem ierobežojumiem ar saucieniem “Mums veicās! Mums notiek! Mēs varam!” 26. un 27.septembrī Lielbritānijas vidienē notika Birmingemas Mazā teātra nometne. Ar teātra vadības iniciatīvu un ievērojot likumus un distancēšānās noteikumus, teātra nometne norisinājās kā mācību seminārs, kurā piedalījās gan teātra jaunieši, gan pamatsastāva aktieri.

Birmingemas Mazajā teātrī šobrīd notiek darbs pie vairākiem jauniem iestudējumiem. Diemžēl, kopš marta mēneša mēģinājumi notiek internetvidē, taču attālums skatuvi mīlošos ir satuvinājis un teātrim pievienojušies pat vairāki jauni aktieri.

Dažiem nometnes dalībniekiem, kuri uz teātra skatuves savā mūžā vēl nekad nav kāpuši, šī bija unikāla iespēja ielūkoties un pašiem piedalīties izrādes tapšanas gaitā. Gan pieredzējušie, gan jauniesācēji piedzīvoja grupas un individuālās nodarbības ar režisoru, kopīgi plānoja, kā veidot izrāžu dekorācijas un darināt tērpus, domāja par izrāžu muzikālo noformējumu, horeogrāfiju un skatuves kustību. Visbeidzot, apsprieda izrāžu budžetus un iespējamos realizācijas termiņus.

Covid 19 pandēmijas ierobežojumu dēļ vairāki dalībnieki nometnē ierasties nevarēja. Līdz ar to darbs notika arī attālināti. Tā, piemēram, tērpu māksliniece tiešaitē prezentēja savu izrādes tērpu konceptu, horeogrāfs bija nosūtījis ieteikumus izrādes mūzikālajam un skatuves kustību noformējumam. Klāt neesošajiem aktieriem bija rasta iespēja izrāžu mēģinājumus un režisora komentārus skatīties videoierakstā.

Birmingemas Mazā teātra nometni atbalstīja arī Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Republikas vēstniecība Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē un Latviešu Kultūras centrs Birmingemā.

Lai arī šajā laikā vairāki diasporas pašdarbības kolektīvi ir pesimistiski noskaņoti, Birmingemas Mazais teātris rāda piemēru un aicina būt radošiem un iespēju robežās turpināt nodarbības. Šis laiks ir īpašs un kopā būšana, kaut vai tiešsaites videozvanos, ir ļoti svarīga gan jebkurai teātra kopai, korim vai deju kolektīva, gan arī katram tā dalībniekam. Kopā esot dzimst jaunas idejas! Protams, ir jāievēro noteiktie ierobežojumi un jāsargā sava veselība, taču, ja rīkojas saprātīgi, saņem vajadzīgās atļaujas un atbilstoši sakārto dokumentus, arī Covid 19 pandēmijas laikā var realizēt vairāk nekā pirmajā mirklī var likties!

Publikācijas7 views0 comments

Comments


bottom of page