top of page
Search
  • latvianculturalcen

Sadarbībā ar Franciju!

Updated: Jul 3
Latviešu Kultūras centrs Birmingemā (LKCB) ir iesaistīts dažādos projektos visā pasaulē. Tāpēc dažu realizējamo projektu ietvaros bija nepieciešams apciemot Franciju. Parīzes radošo atmosfēru izjust bija devušies LKCB vadītājs Ingmārs Čaklais, Birmingemas Mazā teātra pārstāvis Inguss Priede, Londonas teātra “Trepes” direktore Inga Raudiņa un Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienības (PLATS) valdes priekšsēža vietniece Dace Čaklā.

Vizītes laikā notika daudzas tikšanās ar francūžiem, bet vissiltākā atmosfēra ir tad, kas satiec tautiešus, tādēļ vizītes laikā Parīzē ar prieku tika apciemota arī Latvijas vēstniecība Francijā. Tiekoties ar vēstnieku Eduardu Stipro un atbildīgo darbinieci par kultūru Lauru Štokmani-Guillopē, tika pārrunātas diasporas loma Francijā, Lielbritānijā un pasaulē. Tika runāts par kultūras procesiem, latviešu kultūras cilvēku un organizāciju panākumiem un iespējām. Viesi no Lielbritānijas informēja par savu organizāciju mērķiem un aktualitātēm, kā arī paveikto un sasniegto. Ar īpašu prieku tika uzsvērts PLATS vieksmīgā izveide un sasniegtais dažu pēdējo gadu laikā. Tika pārrunātas arī diasporas teātru un organizāciju aktualitātes, kā piemēram, diasporas teātru viesizrādes un dalība starptautiskos amatieru teātru festivālos Francijā, kā arī dažādu diasporas teātru mākslinieku pienesums kultūras dzīvē un sadarbība ar diasporas organizācijām Francijā.

LKCB vadītājs Ingmārs Čaklais uzsver, ka “Francijā latviešiem nav sava teātra. Taču divās stundās ar vilcienu no Parīzes centra var nokļūt Londonas centrā. Un tā ir vienreizēja iespēja, kas atvieglo abu valstu diasporas organizāciju savstarpējo sadarbību, tostarp arī diasporas teātra izrāžu apmeklējumu Lielbritānijā vai arī viesizrāžu organizēšanu Francijā. Atliek tikai par to domāt un darīt!”

12 views0 comments

Comments


bottom of page