top of page
Search
  • latvianculturalcen

PBLA priekšsēdis un diasporas vēstniece tiekas ar tautiešiem Birmingemā

Lai satiktos, pārrunātu aktualitātes un iepazītos ar diasporu organizācijām Anglijas vidienē, Pasaules Brīvo latviešu apvienības un Ārlietu ministrijas pārstāvji ciemojās Birmingemā. Sestdienas pēcpusdienā viesus sagaidīja vairāku disaporas organizāciju no Birmingemas, Pīterboro, Mansfīldas, Nūnitonas un Volverhamptonas vadītāji un pārstāvji. Visi kopā devās nelielā ekskursijā pa Birmingemu, pēc tam neformālā gaisotnē apsprieda disaporas organizāciju situāciju un izaicinājumus dažādās jomās, kā arī labākas sadarbības iespējas un citas aktualitātes.

Pasaules Brīvo latviešu apvienības prieksšēdis Pēteris Blumbergs, izpilddirektors Raits Eglītis, Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece diasporas jautājumos Elita Gavele un Latvijas Republikas Vēstniecības Apvienotajā karalistē trešais sekretārs Artūrs Saburovs savu vizīti Birmingemā bija mērķtiecīgi plānojuši tā, lai klātienē iepazītos un satiktu ne tikai birmingemiešus, bet arī citu diasporas organizāciju pārstāvjus no dazādām nozarēm.

Šajā reizē uz aicinājuma atsaucās mājinieki Dace un Ingmārs Čaklie, kas tikšanās laikā pārstāvēja vairākas Birmingemā mājvietu radušas organizācijas: Latviešu Kultūras centru Birmingemā, Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienību (PLATS), Lielbritānijas Novusa federāciju, Birmingemas Mazo teātri, Birmingemas Novusa klubu un Vidusanglijas grāmatu draugu klubu, kā arī Londonā darbojošos latviešu teātri “Trepes” un Lielbritānijas Politisko diskusiju klubu. Tāpat uz tikšanos bija ieradusies arī Iveta Sūna no Pītereboro, kas ir Latvian Community Association in the UK vadītāja. Viņa nesa arī sveicienus no kolēģes Ineses Asermanes, kas Pīterboro aktīvi darbojas Peterborough latviešu skoliņā "Pūcītes akadēmija", vada deju kolektīvus “Rakstā” un senjoru deju kolektīvu “Virpulis”, kā arī atbalsta līnijdeju kopu “Mirāža”. Savukārt, no Mansfīldas bija atbraukusi Liene Feldmane, kas vada latviešu skoliņu ar nosaukumu Mansfield bērnu un jauniešu studija "Varavīksne", un ir Mansfield Teātra trupas "Klēts" vadītāja un režisore, kā arī dueta “Liene&Helmuts” un kamerkora “Novadi” dalībniece. Ilona Pavārniece pārstāvēja Latviešu sestdienas skoliņu “Burtnieki” Volverhamptonā, kur ilgāku laiku darbojas kā skolotāja. Anglijas vidienes mūziķus pārstāvēja Klāvs Freimanis, kurš sācis savas solo dziedātāja gaitas un kopā ar Birmingemas mūziķiem koncertos “iesilda” viesus no Latvijas, bet viņam ir arī iepriekšēja pieredze gan dejojot diasporas deju kolektīvos, gan dziedot koros.

Neformālās sarunās aktīvi tika iezīmētas perspektīvas par labāku lokālo un mazo diasporas organizāciju sadarbības iespējām gan ar Ārlietu ministriju, gan arī ar diasporas lielajām pārstāvības organizācijām pasaulē. Protams, lielākoties tika runāts arī par to kā latvieši jūtas Apvienotajā Karalistē, par nesen notikušajiem diasporas pasākumies Anglijā un par to, kā tautiešos vairot kopības sajūtu, lai latviskie pasākumi tiktu kuplāk apmeklēti. Visi bija vienisprātis, ka liela nozīme kopības uzturēšanai ir latviešu skolām, kurām būtu jākļūst par tādu kā aktivitāšu centru.

Daudz tika spriests par diasporas kultūras pasākumu kvalitāti un kā diasporā radītās kultūras vērtības vairāk atbalstīt un popularizēt mītnes vietās, citur diasporā un Latvijā. Diasporas organziāciju pārstāvji arī uzsvēra, ka gan Ārlietu ministrijai, gan arī citām diasporas lielajām pārstāvniecības organizācijām ļoti svarīgi ir uzturēt ciešus un regulārus kontaktus ar tā saucamajām “mazajām” organizācijām uz vietām. Dzīve visā pasaulē ir ļoti dinamiska, operatīva un regulāra komunikācija ir ļoti svarīga, tāpēc visi tic, ka šīs tikšanās rezultātā ir izveidojušies jauni kontakti, kas nesīs jau drīzus rezultātus dažādās jomās.

Foto: Māris Roberts Čaklais

Vairāk foto: https://bit.ly/3FZPcNS14 views0 comments

Comments


bottom of page