top of page
Search
  • latvianculturalcen

Maijā uzsākta projekta "Teātra nometne bērniem Lielbritānijā “Straumēnos”" realizācija

Latviešu Kultūras centrs Birmingemā aicināja uz Zoom tikšanos Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienības (PLATS) vadītāju un nometnei pieaicinātos pedagogus, kur apsprieda nometnes procedūras, dienas kārtību un nodarbību saturu.

Nometnē aicināti bērni vecumā no 12 – 18 gadiem. Nometne norisināsies no 22. līdz 26. augustam Daugavas Vanagu fonda īpašumā “Straumēni”, Lielbritānijā. Nometnē savu dalību jau pieteikuši diasporas bērni no Lielbritānijas, Itālijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Azerbaidžānas. Pateicoties PLATS un Latvijas Amatieru Teātru apvienības (LATA) sadarbībai tiks rastas iespējas nometnē piedalīties bērniem arī no Latvijas.

Teātra nometnē “Straumēnos” dažādās nodarbībās bērni apgūs skatuves runas, kustību un improvizācijas prasmes, sagatavos priekšnesumus Latvijas teātra profesionāļu – teātra pedagoģes un režisores Ligitas Smildziņas, runas pedagoģes un režisoresVelgas Līces un deju pedagoģes un horeogrāfes Aldas Skrastiņas, vadībā. Par diasporas dalībnieku latviešu valodas uzlabošanas nodarbībām, iesaistot teātra sporta improvizacijas spēlēs, rūpēsies projekta vadītāja un Bradfordas teātra trupas "Saulespuķe" režisore Gita Robalde.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par šī ieraksta saturu atbild Latviešu Kultūras centrs Birmingemā.11 views0 comments

Comments


bottom of page