top of page
Search
  • latvianculturalcen

Francijas amatierteātru un Latvijas diasporas amatierteātru sadarbības veicināšna.Latviešu Kultūras centrs vadītājs Ingmārs Čaklais, Birmingemas Mazais teātris pārstāvis Inguss Priede, Londonas teātris Trepes direktore Inga Raudiņa un Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienības (PLATS) valdes priekšsēža vietniece Dace Čaklā tikās arī Francijas Nacionālās Amatierteātru federācijas (FNCTA Fédération Nationale des Compagnies de Théâtre Amateur) vice-prezidenti Jaunatnes nozarē (Vice-presidente Antion Jeunes Comedians) Suzy Dupont un pilnvaroto pārstāvi (General delegate) Gilles El Zaïm.

Tikšanās laikā tika pārrunāta turpmākā iespējamā sadarbība un sadraudzība, kā arī tika apsriesta Francijas amatierteātru un Latvijas diasporas amatierteātru līdzības un atšķirības. Tikšanās dalībnieki diskutēja par aspektiem, kas vieno un atšķir dažādu valstu amatierteātrus, taču visi bija vienisprātis, ka dažādība bāgatina ikvienas valsts kultūru.

Sarunas laikā abas puses atklāja, ka starpnacionālā sadarbība ir lielisks veids, kā paplašināt visu iespējas mācīties, attīstīties, dalīties priekā kopīgu mērķu vārdā un radīt mākslu, kas nojauc visas robežas.

Ar aizrautību puses dalījās savos līdzšinējos sasniegumos un nākotnes plānos.

Francijas pārstāvji ar neslēptu apbrīnu atzina PLATS ir organizācija, kas rāda lielisku piemēru arī citu valstu amatieru teātrus pārstāvošajām organizācijām. Tikšanās tika noslēgta uz pozitīvas nots par tālejošiem kopīgiem plāniem.

0 views0 comments

Comentários


bottom of page