top of page
Search
  • latvianculturalcen

Diasporas organizāciju pārstāvju tikšanās

2020. gada 7. novembrī Latviešu Kultūras centrs, kā arī Birmingemas Mazais teātris un Birmingemas Novusa klubs piedalījās Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē organizētajā astotajā ikgadējā

, kas šogad norisinājās tiešsaistē.

Kā jau ierasts tikšanās mērķis bija pārrunāt Latvijas diasporai Apvienotajā Karalistē aktuālus un risināmus jautājumus. Sapulces dalībnieki dalījās pieredzē un labās prakses piemēros, nodrošinot organizāciju darbību pandēmijas apstākļos. Tika pārrunāta arī aktuālā situācija ar BREXIT un pārmaiņām, kas stāsies spēkā ar 2021. gada 1. janvāri. Sanāksmes laikā īpaša uzmanība tika veltīta jautājumiem, kas saistīti ar diasporas projektu pieteikšanu un īstenošanu, ko administrē Ārlietu ministrija.

Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Ivita Burmistre teica ievadrunu. Sapulces dalībniekus uzrunāja arī Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece diasporas jautājumos Elita Gavele un Eiropas Latviešu apvienības vadītāja Elīna Pinto.

Sanāksmē piedalījās pārstāvji no Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā, Daugavas Vanagu Fonda, Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Lielbritānijā, Eiropas Latviešu apvienības, Latviešu izglītības fonda Lielbritānijā, Latviešu studentu un pētnieku biedrības Lielbritānijā, Lielbritānijas Latvijas Biznesa kluba, Pīterboro Latviešu biedrības, Latviešu biedrības Skotijā “LaBS”, bezpeļņas organizācijas “Bērzes Strazdi”, Bristoles Latviešu biedrības, Birmingemas Mazā teātra, Latviešu Kultūras centra Birmingemā, Birmingemas Novusa kluba, Londonas latviešu skolas, Pūcītes skolas Edinburgā, Ziemeļīrijas latviešu bērnu nedēļas nogales skolas “Zīļuks”, Bradfordas nedēļas nogales skolas “Saulespuķe” un citi. Tāpat piedalījās pārstāvji no Latvijas Televīzijas un sociālo mediju projekta “Laiva”.

Katra šāda tikšanās ir nozīmīga, pat ja tās noris neklātienē. Arī šīs tikšanās laikā izskanēja domas, ka tikšanās un domapmaiņa šai laikā ir īpaši nepieciešama. Tāpēc Latviešu Kultūras centrs Birmingemā aicina Latvijas vēstniecību Apvienotajā Karalistē domāt par iespēju rīkot tematiskās sapulces tiešsaistes formātā papildus ikgadējām sapulcēm.

5 views0 comments

Comments


bottom of page