top of page
Search
  • latvianculturalcen

Dalība Latvijas amatierteātru iestudējumu skatē “Gada izrāde 2023”


Ko lai saka! Esam pelnījuši torti, tāpēc arī esam bildē pie lielās Birmingemas Tortes!Mūsu, Birmingemas Mazais teātris, izrādes vērtēja Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2023” žūrija, kuras sastāvā darbojās teātra zinātniece Līga Ulberte, aktieris, scenogrāfs Andis Strods, aktieris, režisors Mārtiņš Gailis, režisors, drāmas terapeits Viesturs Roziņš, aktrise Sandija Dovgāne, dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce, režisors Juris Jonelis, dramaturģe Aiva Birbele, režisore Paula Pļavniece, aktrise Karīna Tatārinova un aktieris, režisors, Latvijas Nacionālā kultūras centra amatierteātru nozares eksperts Jurģis Spulenieks.Šeit jāuzsver, ka žūrija vērtēja izrādes VIDEOVERSIJĀ, kas nebija ne tuvu tam, lai ierakstus varētu saukt par videoizrādēm, jo tie bija tehniskie materiāli, filmēti ar telefonu, tikai un vienīgi teātra tehniskajām vajadzībām. Tomēr neskatoties uz šim nozīmīgajām niansēm, esam saņēmuši neticami augstu novērtējumu:"Atklātā jūra" – 1. Pakāpe (tikai vienam punktam atpaliekot no labākā desmitnieka, kas rādīs savas izrādes Finālā Latvijā)


“Čir, čir!”- 2. Pakāpe.Esam lepni kopā ar visiem tiem, kas piedalījās izrāžu veidošanā, bija uz skatuves un aizskatuvē, strādāja mēģinājumos un ārpus tiem. Bez katra no jums nu nekādi mēs nebūtu šo izdarījuši!Bravo: "Čir, čir!" aktieriem: Inara Ugore, Elza Umure, Ance Kazāka, Eliza Cakla, Dace Ca Jim Case Ivars Keišs, Inguss Priede, režisoram Ingmārs Čaklais, horeogrāfam Kirill Burlov, scenogrāfei un māksliniecei Santa Silina, skaņu operatoram Dzintars Romāns, gaismu māksliniekiem Jūlija Bondarenko un #OluPrzytułu.Bravo: "Atklātā jūrā" aktieriem Dinara Daniela Klepere Inara Ugore Katrina Tamisare, Dace Ca, Elza Umure, palīgiem aizskatuvē: Linards Libietis, Eliza Cakla, Ernests Caklais, režisoram Ingmārs Čaklais, horeogrāfei #AldaSkrastiņa, tērpu māksliniecei Gunta Lārmane un #SelīnaBriežkalna, videomāksliniekam Asatuurs Keim, māklsiniecei Santa Silina un māksliniekam #EduardsČaklais skaņu operatoram Maris Roberts Caklais, gaismu māksliniekam Kristaps Kalnietis.Papildus informācijai.


Latvijā darbojas aptuveni 420 amatierteātri. Un ik gadu tiek rīkotas iestudējumu skates. Šogad pirmo reizi arī diasporas teātri varēja iesūtīt savu izrāžu videoierakstus.


Kopīgo rezultātu tabulu var apskatīt šeit: https://www.lnkc.gov.lv/lv/media/26505/download?attachment
Foto (Ance Kazāka) no Izrādes “Čir, čir!” - https://www.facebook.com/groups/latviesieiropa/posts/3336257986617147/

0 views0 comments

Comments


bottom of page