top of page
Search
  • latvianculturalcen

Aizvadīta diasporas jauniešu nedēļas nogales nometne

5.-6.jūnijā norisinājās jau otrā Latvijas diasporas jauniešu nedēļas nogales nometne ar meistarklasēm Zoom vidē.

Pateicoties saņemtajam atbalstam gan no Latvijas, gan Lielbritānijas mums bija neticama iespēja par nometnes ekspertiem pieaicināt vienus no pašiem labākajiem Novusa speciālistiem pasaulē. Jauniešus spēlēt novusu mācīja Līga Leite (Starptautiskā Novusa sporta tiesnese), Andris Sudmalis (Latvijas čempions Novusā un Lielbritānijas Novusa čempionāta uzvarētājs), Kaspars Leitis (Latvijas čempions Novusā un Novusa sporta tiesnesis), Guntars Brālītis (Vairākkārtējs Pasaules čempions Novusā un Vairākkārtējs Latvijas čempions Novusā, Krievijas Galda spēļu klubu federācijas prezidents), Aldis Bišovs (Vairākkārtējs Latvijas Novusa čempions) un Ritvars Stalidzāns (Viens no jaunākajiem Latvijas Novusa čempioniem).

Meistarklasēs piedalījās jaunieši no visas Lielbritānijas un organizatoru uzdevums bija nogādāt novusa galdus un inventāru katra jaunieši mājās. Galdi pie spēlētājiem ceļoja uz Londonu, Peterborough, Birmingemu, Vestbromiču, Bristoli, Kinderminsteri, Veikfīldu, Bradfordu un pat Glazgovu.

Sirsnīgs paldies visiem tiem, kas vēlējās piedalīties un pieteicās pasākumā: Ance Kazāka, Elza Umure, Valts-Jānis Zauers, Markuss Liepnieks, Ernests Čaklais, Elīza Čaklā, Māris Roberts Čaklais, Raitis Eidints, Patrīcija Vīksna, Tomass Oseni, Joshua Sūna, Alekss Aleksis Beet, Markuss Vasiļjevs, Toms Stikāns, Daniels Sudmalis, Aleksandrs Sudmalis, Niks Bišovs, Lote Pūpola, Kristers Puisītis, Dzintars Romāns, Pēteris Ritums, Reičela Bluķe, Alexandros Theodorou un Kristers Sausiņs.

Nometnes pirmajā dienā dalībnieki sadalījās pa grupām un ekspertu vadībā mācījās novusa pamatus, izspēles kārtību un paņēmienus. Eksperti nedaudz pastāstīja par novusa vēsturi, par novusa dzīvi Latvijā un novusa izplatību pasaulē. Stāstīja arī par iespējām iekļauties gan Latvijas, gan pasaules novusa dzīvē un piedalīties turnīros.

Otrā dienā notika Novusa turnīrs trijās grupās, kur kopā ar jauniešiem piedalījās arī viņu vecāki un vecvecāki.

Apsveicam uzvarētājus:

Elites grupā: 1.vieta – Kristers S., 2.vieta – Elīza, 3.vieta (dalīta) – Māris Roberts & Alexandros.

Vidējā grupā: 1.vieta – Ernests, 2.vieta – Kristers P., 3. vieta – Niks

Jaunākā grupa: 1.vieta – Alekss Aleksis, 2. vieta – Markuss V., 3.vieta – Aleksandrs.

Eksperti izraudzījās arī savu favorītu katrā grupā: Elites grupā - Patrīcija, Vidējā grupā – Ernests, Jaunākajā grupā – Aleksandrs.

Tika piešķirtas arī īpašas balvas:

Elites grupā diplomu par Novusa meistarstiķi saņēma Ance un Elza.

Vidējā grupā Diplomu kā Novusa jaunā cerība saņēma Niks

Jaunākā grupā Diplomu par sportiskāko ģimeni saņēma Toma Stikāna ģimene.

Sestdienas vakarā jaunieši pulcējās sadraudzības vakarā un Birmingemas Novusa kluba jauniešu vadībā tika spēlēta startēģijas spēle “Among us”.

Kaut vasarīgais laiks vilināja tik ļoti, ka daži no spēlētājiem par savu spēles telpu bija izvēlējušies āra terasi, varam ar drošu sirdi apgalvot, ka nometne norisinājās veiksmīgi, atraktīvi, dzīvespriecīgi un labu emociju piepildīti. Jauniešiem bija unikāla iespēja aci pret aci satikt unikālus novusa sporta profesionāļus, kas klātienē visticamāk nemaz nebūtu iespējams.

Esam ļoti priecīgi par katru dalībnieku, kas “uzņēma novusu” savā gimenē šajā nedēļas nogalē. Esam pateicīgi jauniešu vecākiem un arī vecvecākiem, kas aktīvi atbalstīja mācībās un juta līdzi sacensībās.

Ar šo pasākumu vēlreiz un vēlreiz pārliecinājāmies, kas novuss ir ģimenes spēle, kurā var piedalīties vai liels vai mazs.

Kā teica vairākkārtējs Latvijas Novusa čempions, Aldis Bišovs: “Bija prieks strādāt un vērot jūs. Šāds pasākums veido katra neaizmirstamo pieredzi”.

Pasākums notika projekta “Latvijas diasporas jauniešu nedēļas nogales nometne ar meistarklasēm” ietvaros, ko organizē Lielbritānijas Novusa federācija sadarbībā ar Latviešu Kultūras centru Birmingemā, Novuss Pool Game Londonas klubu, Birmingemas Novusa klubu un Spēļu klubu “Čiekurs”. Projektu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Republikas vēstniecība Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Latviešu Kultūras centrs Birmingemā, Novuss Pool Game Londonas klubs, Birmingemas Novusa klubs un Spēļu klubu “Čiekurs”.11 views0 comments

Comments


bottom of page