top of page
IMG_1938.jpg

Latviešu Kultūras Centrs

LATVIEŠU KULTŪRAS CENTRS ir  labdarības bezpeļņas organizācija, kas saglabā, uztur, attīsta un veicina latviešu kultūru Lielbritānijā un pasaulē. Mūsu bāzes vieta ir Anglijas vidiene, Birmingema.
Aicinām savā paspārnē tautiešus radīt jaunas aktivitātes jebkurā jomā. Centrs aicina savam pulkam pievienoties tikai tos, kas gatavi paši dibināt, veidot vai aktīvi virzīt kādas aktivitātes vai procesus. Visi pārējie aicināti lietot, izmantot, baudīt un vērtēt.

IMG_2029.jpg

Kultūru neveido saskaitāmu priekšmetu kopums, tā ir cilvēka eksistences veids, kas izpaužas cilvēka radītajās lietās un attieksmē pret dažādiem kultūras elementiem. Kultūra ietver sevī tehnoloģijas, mākslu, literatūru, mūziku, teātri, arhitektūru, zinātni, reliģiju, konkrētu sabiedrības grupu uzvedību un paradumus. Kultūra ir veids, kā cilvēki dzīvo saskaņā ar saviem uzskatiem, valodu, vēsturi, kā cilvēki ģērbjas, veido attiecības ar dabu un līdzcilvēkiem.


(No kultūras teorijas)

JAUNUMI

Aktuālais

193002305_1401869466878456_8866534219632645304_n.jpg

Latvieši Pasaulē.Tilts

Norisnās Latviešu Kultūras centra Birmingemā organizētais projekts “Latvieši pasaulē. Tilts.”, kura ietvaros satiekas diasporas latvieši no 12 dažādām pilsētām dažādās pasaules malās.
Katra projekta dalībnieka ir veicis uzdevumu un izveidojis atsevišķu videosižetu par sevi, savu pilsētu un latvieti tajā. 7.augustā notika pirmā projekta dalībnieku tikšanās Zoom, kam sekos tikšanās 14.augustā un 21.augustā. Katrā tikšanās reizē notiek četru pilsētu prezentācija un videosižeta kopīga skatīšanās.  Šī projekta ietvaros satiksies tautieši no 12 pilsētā – Sjēna (Itālija), Bergena (Norvēģija), Reikjavika (Islande), Tbilisi (Gruzija), Sanfrancisko (ASV), Sidneja (Austrālija), Dublina (Īrija), Nova Odesa (Brazīlija), Keiptauna (Dienvidāfrika), Vejle (Dānija), Birmingema (Lielbritānija) un Stokholma (Zviedrija).

My Post (2).jpg

Atbalsts Covid 19 laikā

Latviešu Kultūras centrs Birmingemā Big Lottery Community Fund finansēta projekta “People Help the People” ietvaros realize atbalsta pasākumus, lai mazinātu Covid 19 pandēmijas radītās sekas.   Palīdzību var pieteikt rakstot epastā helpcentrelcc@gmail.com vai rakstot īsziņā +447721446245.

2.jpg

Latviešu lugu lasījumi 2020 turpinās

Šogad uzsāktais pasākums “LLL 2020”  dzīvo un ar katru notikumu kļūst aizvien krāsaināks.   

Šī cikla idejas autore ir Dziesma Teteris no Losandželosas (ASV), līdzautors un projekta iesācējs Birmingemas Mazā teātra režisors Ingmārs Čaklais. Bet tagad šī ideja izvērtusies par īstu pārrobežu projektu, kur teātri un dramaturģiju mīloši cilvēki un radošie kolektīvi ir nojaukuši robežās to visplašākajā nozīmē.

Lasījumos piedalījušies tautieši no ASV, Francijas, Lielbritānijas, Vācijas, Beļģijas, Itālijas, Norvēģijas, Islandes un, protams, arī Latvijas. Lasījumus ar savu dalību atbalstījuši arī profesionāli aktieri Guntars Āboliņš, Lelde Vikmane un Lauris Dzelzītis. Piedalījies arī mīms Uģis Točs un latviešu diasporas deju kolektīvi no Lielbritānijas.

Latviešu lugu lasījumi 2020 (LLL2020 ) 2020.gada 18.novembrī Latvijas  valsts svētkos saņēma Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) Atzinības rakstu.

Īpaši jāuzsver, ka visi dalībnieki, arī autori, videotehniķi un diskusiju dalībnieki, šajā projektā darbojas kā  brīvprātīgie un atlīdzību par to nesaņem.

Lasījumu cikls turpinās! Nāc ar savu ideju, nāc ar savu lugu un darām kopā!

Visi lugu lasījumi ir publicēti Youtube kanālā: Latviesu lugu lasijumi 2020. 

BIMATE%20UNIVERSAL%20LOGO2021_edited.jpg

Birmingemas Mazais tēatris

Birmingemas Mazajam teātrim 2019.gadā bija pirmās pirmizrādes un arī tagad tas ir jaunu izrāžu gaidās. Ja redzi iespēju uzaicināt teātri ciemos, tad aicini! Izrādes dzimst, lai priecētu skatītājus! Vairāk par izrādēm Birmingemas Mazā teātra mājas lapā: teatris.uk

4.jpg

Ziedo Latviešu Kultūras centram

Visi Latviešu Kultūras centra projekti ir publicēti un pieejami šajā mājas lapā - sadaļā Projekti. Būsim pateicīgi par jebkuru ziedojumu un pratīsim pateikt Paldies!

Sazinies ar Latviešu Kultūras centru

Adrese vēstulēm: 
46 Brecon Road, Birmingham, B20 3RW, United Kingdom

+447721446245

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
IMG_1818.jpg
bottom of page